Categories Lajme

Krishtlindjet festohen me thuajse 1 metër dëborë në këtë zonë të Shqipërisë

Në qarkun e Shkodrës Krishtlindjet kanë ardhur së bashku me reshje të shumta të dëborës. Në zonën e Bogës, dëbora ka shkaktuar mjaft probleme me qarkullimin e makinave për shkak të dendësisë së lartë dhe temperaturave poshtë zeros. Veçanërisht në qafës e Thorës në Shkodër, situata ka qenë problematike pasi trashësia e borës ka shkuar në rreth 80 centimetra, duke bërë të pamundur dhe qarkullimin.

Kësisoj hyrja për në fshatin e Thethit është bllokuar, dhe ka lënë papunë rreth 300 bujtinat turistike të fshatit. Në jug të vendit ka patur probleme në Korçë, pasi bora ka sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME