Categories Lajme

Kryeministri dhe ish-zv/ministri shahen dhe akuzojnë live njeri-tjetrin

Para pak javësh ish-zv/ministri i arsimit Taulant Muka dha dorëheqjen nga detyra vetëm tre javë pasi u emërua nga kryeministri Rama. Kur dha dorëheqjen ai akuzoi kryeministrin dhe qeverinë se punonin vetëm me facebook e jo në realitet, çka zgjoi mërinë e Ramës. Sot kryeministri e sulmoi atë duke e quajtur “larvë krimbi”. Ish-zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka ka reaguar duke e sfiduar kryeministrin.

Muka u shpreh se i kërkoi kryeministrit publikimin e diplomave ndaj nuk duhet të nxehej.

“Nxirrni diplomën ju thashë, pse u nxehe kryeministër? Prisni edhe pak sa të mbaroj një takim mes shkencëtarësh, jo njerëzish pa diplomë, për të thënë disa të vërteta! Deri atëherë uroj të nxirrni diplomën, le ta dijë rinia e shpresës! Rinia sot është sovrani, unë atyte ju bindem!”-shkruan Muka në një postim në Facebook.

Ndërsa Rama ishte live, Muka komentoi duke thënë që kryeministri, qeveria dhe opozita duhej të bënin publike diplomën.

Ish-zv/ministri u shpreh se do të tregojë disa të verteta të pathëna deri tani për kryeministrin dhe qeverinë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME