Categories Sport

Kualifikimi në çerekfinale, Pepe: Mendojmë për Marokun, rëndësi ka skuadra jo individi

Në shkurt do të festojë 40-vjetorin, por në fushë nuk duket si një lojtar me moshë të avancuar. Goli ndaj Zvicrës ishte i dyti dje për portugezët dhe i dha qetësi skuadrës.

Pepe, në cilësinë e liderit foli pas ndeshjes së djeshme, duke theksuar se:

“Bëmë një paraqitje cilësore. Më vjen mirë sepse shumë nga skemat e përgatitura funksionuan. Një prej tyre ishte edhe ajo e golit tim pasi e kemi provuar shumë herë në stërvitje”.

“Ronaldo e di fort mirë se gjëja më e rëndësishme është ekipi dhe jo një lojtar i vetëm. Ajo që ndodhi sot ishte zgjedhje e trajnerit dhe duhet respektuar. Tani duhet të mendojmë për Marokun.

Sot në futboll nuk mjafton cilësia. Duhet të punojmë shumë dhe të përgatitemi sa më mirë për atë sfidë, e cila do të jetë një betejë e madhe”, ka përfunduar deklaratën e tij 39-vjeçari i lindur në Brazil, por që ka zgjedhur të luajë për Portugalinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME