Categories Lajme

Kuponi, Tatimet mbyllin 19 biznese, ndër to edhe biznese me emër

Drejtoria e Hetimit Tatimor ka mbyllur 19 biznese në qytetet kryesore të vendit për një muaj, pasi janë kapur për herë të dytë pa kupon tatimor.

Tatimet nuk bënë të ditur se në cilat qytete bëhet fjalë, por se po vijon kontrollet në terren në qendrat e qyteteve kryesore në vend, me qëllim uljen e informalitetit, si dhe rritjen e të ardhurave.

Gjatë 26 ditëve në nëntor janë kontrolluar 2928 biznese, por 1499 u kapën me shkelje. Prej gjobave u mbloldhën rreth 52 milionë  lekë.

Ku më kryesoret renditen si më poshtë:

Përveç 19 biznesve që janë mbyllur, janë bllokuar edhe 73 të tjerë të paregjistruar si subjekt i TVSH-së dhe dhe

193 janë penalizuar sepse kishin  punonjës të padeklaruar.

Fotot e bizneseve të bllokuara:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME