Categories Lajme

Kuvendi voton shkarkimin e tij, ja si votoi Fatmir Xhafaj

Kuvendi ka miratuar shkarkimin e ministrit të Brendshëm të dorëhequr Fatmir Xhafaj, duke miratuar dekretin e presidentit.

Shkarkimi i Xhafës u miratu me 75 vota. Ndërkohë asnjë votë nuk ka qenë kundër dhe asnjë abstenim. Edhe vetë Fatmir Xhafaj ka votuar ‘pro’ shkarkimit të tij. Ai ka qenë i ulur në fund të sallës.

Nga sot Xhafaj është zyrtarisht pa post ministror, dhe Ministria e Brendshme pa titullar, deri në dekretimin e një ministri të ri.

Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e jashtëzakonshme tha se  nuk tërhiqet nga emri i Sandër Lleshit, dhe se do t’i japë disa ditë kohë Presidentit.

Në sallë kanë qënë të pranishëm vetëm deputetët e PS-së, ndërsa opozita ka zgjedhur sërish bojkotin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME