Categories Lajme

LAJM I FUNDIT/ Rama i ftoi në dialog, vjen përgjigjia e studentëve

Kryeministri Rama u bëri sërish thirrje ditën e sotme studentëve për dialog, sipas tij për të zgjidhur sëbashku problemet që kanë studentët. Por menjëherë ka ardhur dhe përgjigjia e studentëve.

Ata kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme, ku i kanë kthyer përgjgije edhe kryeministrit për ftesën.

Ata kanë thënë s enuk ka dialog dhe negociata, por vetëm plotësim të kerkesave të tyre.

“Nuk ka dialog, nuk ka negociata, por plotësim të kërkesave tona”, u shprehën disa prej tyre.

Sot është dita e 6-të e studentëve të cilat vazhdojnë të qëndrojnë të palëkundur në kërkesat e tyre, dhe nga 4 që ishin në fillim tani janë 8 pika që i janë drejtuar Ministirisë së Arsimit. Protesta e studentëve ka nisur edhe në Gjirokastër dhe Elbasan.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME