Lajme

EMRI/ Vrau 31-vjeçarin në mes të Gjermanisë, i riu shqiptar flet për akuzat: Ndihesha i kërcënuar…!

Në qershor të vitit të kaluar, një 31-vjeçar u qëllua për vdekje në rrugë në Kiel. Për ngjarjen e ndodhur, Fisnik H., i identifikuar si autori i ngjarjes, u vendos në pranga dhe sot ka dalë para gjykatës. Sipas mediave gjermane, i pandehuri shqiptar Fisnik H., pranoi akuzat se ka qëlluar për vdekje 31-vjeçarin në Kiel të Gjermanisë.

“Nuk doja ta vrisja, por ndihesha i kërcënuar,”– tha ai.

Sipas aktakuzës, ai thuhet se e ka takuar viktimën së bashku me disa persona të tjerë, ditën e krimit dhe ka adresuar një debat mes tij dhe vëllait të tij. Ndaj dhe prokurori mendon se ai e kishte marrë vendimin për ta vrarë. Gjykata ka caktuar seancën radhës në prill. Përveç deklaratave të 18 dëshmitarëve, pritet edhe raporti psikiatrik dhe mjeko-ligjor, ndërsa aktualisht i ri ndodhet në paraburgim në Gelsenkirchen

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close