Categories Lajme

EMRI/ Vrau 31-vjeçarin në mes të Gjermanisë, i riu shqiptar flet për akuzat: Ndihesha i kërcënuar…!

Në qershor të vitit të kaluar, një 31-vjeçar u qëllua për vdekje në rrugë në Kiel. Për ngjarjen e ndodhur, Fisnik H., i identifikuar si autori i ngjarjes, u vendos në pranga dhe sot ka dalë para gjykatës. Sipas mediave gjermane, i pandehuri shqiptar Fisnik H., pranoi akuzat se ka qëlluar për vdekje 31-vjeçarin në Kiel të Gjermanisë.

“Nuk doja ta vrisja, por ndihesha i kërcënuar,”– tha ai.

Sipas aktakuzës, ai thuhet se e ka takuar viktimën së bashku me disa persona të tjerë, ditën e krimit dhe ka adresuar një debat mes tij dhe vëllait të tij. Ndaj dhe prokurori mendon se ai e kishte marrë vendimin për ta vrarë. Gjykata ka caktuar seancën radhës në prill. Përveç deklaratave të 18 dëshmitarëve, pritet edhe raporti psikiatrik dhe mjeko-ligjor, ndërsa aktualisht i ri ndodhet në paraburgim në Gelsenkirchen

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME