fbpx
Lajme

FOTO që të lenë pa fjalë/ Bora e parë zbardh edhe Korabin

Pjesa kryesore e qyteteve të vendit patën jo pak probleme për shkak të reshjeve të dendura të shiut të ditëve të fundit. Pas një vere të gjatë dhe të thatë, shirat pushtuan të gjithë vendin, ndërsa në disa qytete, si Tirana, Durrësi, Shkodra etj pati probleme edhe me përmbytjet. Por ndryshe ndodh në majat e Korabit, aty ku si në disa maja të tjera, përveç shiut, kanë nisur reshjet e para të dëborës.

Fotot që sjellim më poshtë e që po bëjnë xhiron e rrjetit, janë një peisazh që të le pa fjalë. Kujtojmë se reshje dëbore, pavarësisht se jemi zyrtarisht në vjeshtë, ka patur edhe në majat e Gjallicës dhe Koritnikut në Kukës si dhe në Malet e Sharrit në Kosovë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button