Lajme

Gati 22, 000 raste dhe mbi 480 humbjè për shkak të Covid në Itali

Në Itali u regjistruan 21 932 raste pozitive me COVID-19 dhe 481 vdekje  në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria italiane e Shëndetësisë. Shkalla e pozitivitetit mbetet në 6,6%. “Gjatë periudhës së fundit, kurba e epidemisë ka filluar të ulet, por është një rënie shumë e ngadaltë”, deklaroi presidenti i Institutit të Lartë të Shëndetit, Silvio Brusaferro, në konferencën për shtyp.

Brussafero theksoi se shtrimet në spital janë ende në rritje dhe të dhënat e ngopjes për 41% të pacientëve në kujdesin intensiv Covid janë shqetësuese.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: