Lajme

‘I dhashë zarfin me lekë, pas 14 orësh më njoftoi se burri vdiq’, Vlonjatja bën denoncimin për Çomon

Saimira Dyrmishi, një qytetare nga Vlora, dhe njëherësh e propozuar për të qenë deputete nga radhët e PD-së në qytetin bregdetar, ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, për shefen e Infektivit Najada Çomo.

Dyrmishi, e cila ka humbur bashkëshortin e saj si pasojë e Covid 19 rreth 6 javë më parë, shkruan se i ka dhënë një shumë prej 1 milionë lekësh, Çomos, në mënyrë që trajtimi i tij të ishte sa më i mirë, dhe vetëm pak orë më vonë ajo i ka komunikuar vdekjen e tij.

Dyrmishi sjell në vëmendje takimin me Çomon dhe thotë se e ka marrë zarfin me para njësoj si të ishin analizat e një pacienti, ndërsa për në zyrën e saj e kishin shoqëruar 3 infermiere.

POSTIMI I PLOTË I DYRMISHIT:

Dy fjalë për Najada Çomon. Fati e desh që t’a njoh nga afër Najada Çomo-n. Kur njeriu ka hall sidomos hall shendeti nuk mendohet shumë por jep ç’të mundet për të shpëtuar jetën e më të dashurve të zemrës.

Midis shumë bisedave telefonike, mesazheve, e-maileve të atyre ditëve që më mesonin si mund të shkoja të takoja e të paguaja mjekët dhe infermierët ditët që im shoq ishte në spital (gjë që e bëja në çdo turn) një mesazh atë dite në tel tim ishte: “Ajo ka çdo gjë në dorë në spital, kush do ajo shpëton, kush nuk paguan Atë vdes” …. Nuk ishte mjekja kuruese Najada, por si shefe pavioni e mori në pavionin e saj, nga mjekja që e trajtonte në katin e tretë e zbriti në katin e parë (gjë që se kuptova asnjehere pse)

Kjo më detyroi te shkoj ta takoj ate mbrëmje “nën masa të rrepta sigurie” pasi më priten te porta e më shoqeruan 3 infermiere per te zyra e saj…

Shkova me atë “zarfin e famshëm me 1milion lekë) duke i premtuar se te nesermen do shkoja përsëri në të njëjtën mënyrë. Ajo që e njihte mirë gjendjen e rënduar të Arjanit,(vetem 24 orët e fundit që e zbriti) ajo që e nisi bisedën me fjalët

“Kam degjuar se doni ta transferoni në Turqi apo te Amerikani, por mos e levizni që këtu sepse lëvizja mund të jetë fatale” ajo që më tha e mora në pavionin tim t’a shoh me prioritetin e shefes, e mori zarfin me lekë sikur mori zarfin me analizat e pacientit.

Tha një: – do jemi në kontakt dhe u largua…. 14 orë më pas më njoftoi po vet “që Arjani nuk ja doli dot”

Mendoj se fatin e kemi të shkruar dhe nuk dua te mendoj se e largoi nga kjo jetë Najada se po të ishte kështu do vepronim ndryshe por ama të marresh rryshfet kur e di që është gjëndje pa shpresë kjo më çuditi ashtu sikurse nuk më çudit aspak emri i saj në listat per deputete të Partisë Socialiste por më lind natyrshëm pyetja…

E cfarë do bëjnë me këto lekë e më keq akoma me mallkimet e njerëzve që dhimbja u ka mberthyer shpirtin!?

(E.K/Faxweb.al)

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: