Lajme

Itali/ Ka ndodhur

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi s ulmoi me shufra hekuri 6 makina të parkuara Ngjarja ka ndodhur në komunën Caravaggio, ku i riu pasi d ëmtoi xhamat e makinave u largua. Banorë të zonës të shqetësuar nga zhurma kanë dalë dhe më pas kanë njoftuar policinë.

Dy ekipe të policisë u vunë në ndjekje të shqiptarit, i cili pas arrestimit pavarësisht se ishte i dehur pranoi ngjarjen. Policia njoftoi drejtuesit e mjeteve të dëmtuara të cilët bënë një kallëzim, ndërsa i riu shqiptar iu dorëzua autoriteteve të drejtësisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close