Lajme

Kandidate e PS në zgjedhje, Luljeta Bozo: S’jam anëtare e asnjë partie

Pasi pranoi ftesën e kryeministrit për të qenë pjesë e listave të Partisë Socialiste, inxhinierja Luljeta Bozo ka deklaruar se propozimi e ka befasuar pasi nuk është anëtare e asnjë partie politike.

“E para, propozimi më befasoi të them të drejtën se nuk jam mësuar, as kam qenë ndonjëherë, as më ka shkuar në mendje që të jem pjesëtare në këto lloj forumesh. E dyta, jam person i pavarur nuk jam anëtare e asnjë partie politike. Dhe propozimi në fakt mua më befasoi, por njëkohësisht më dha një kënaqësi në kuptimin që më vlerësoi, jo vetëm opinioni i gjerë kudo, njerëz të njohur e të panjohur aq sa kam pasur mundësi të jap kontributin tim për të lehtësuar dhimbjet edhe stresin që kaluan njerëzit nga tërmeti.

Por që paskan konsideratë edhe instancat e larta, instancat që drejtojnë vendin. Kështu që duke u nisur nga dëshira e shumë njerëzve që e kanë shfaqur këtë që duan të kenë zëra të tillë që t’i përfaqësojnë në Kuvendin e Shqipërisë dhe propozimi që më është bërë z.Rama. Unë hezitova çik në fillim të them të drejtën, por pastaj e dhashë miratimin tim”, tha Bozo. Më tej Bozo ka deklaruar se ftesa nga kryeministri i është bërë në një takim ku ishte ftuar për të diskutuar për problemet e rindërtimit.

“Jo nuk kërkon ndonjë gjë specifike. Në fakt më kishin ftuar në një takim që ishte për të diskutuar për problemet e rindërtimit të vendit që filloi me dëmet e tërmetit, por që nuk mbaron me dëmet e tërmetit dhe pastaj në diskutim e sipër më erdhi dhe propozimi. Jo nuk më ka kërkuar ndonjë gjë, më kërkon vetëm që unë atë mendim që kam ashtu si e kam ta shpreh dhe t’i shërbej sa më shumë njerëzve. Kjo është e gjitha, nuk ka gjë tjetër”, tha Bozo në një intervistë në Klan news.

E pyetur nëse do të jetë vetëm në listën e kandidatëve të PS apo do të jetë edhe anëtare e Partisë Socialiste, Bozo është përgjigjur: “Jo, unë do të jem vetëm në listën si kandidate për deputete. Nuk jam anëtare e asnjë partie. Rëndësi ka që të punosh, të kontribuosh për vendin tënd dhe popullin tënd dhe të lësh një gjurmë mbrapa. Se je socialist, se je demokrat, nuk ka rëndësi, je shqiptar. Kaq, mbaroi puna.”/Opinion.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: