Lajme

Kjo është stjuardesa shqiptare e linjës së udhëtimit Tiranë-Londër që vdes tragjikisht gjatë fluturimit

Vajza që shihni në foto është stjuardesa 24-vjeçare e cila humbi jetën tragjikisht më datë 21 dhjetor në aeroportin Stansted të Londrës. Viktima është identifikuar si Greta.D dhe është shqiptare. E ndjera dyshohet se pësoi infarkt gjatë udhëtimit me një linjë shqiptare në itinerarin nga Tirana në Londër.

Lajmi i transmetuar në mediat e huaja speficikonte se 24-vjeçarja ra në tokë dhe më pas humbi jetën kur aeroplani kishte mbërritur në Aeroportin Stansted në Angli.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 të së mërkurës më 21 dhjetor. Shërbimi i ambulancës që e dërgoi vazjën në spitalin Princess Alexandra në Harlow, por mësohet se ajo nuk arriti të shpëtojë.

Një zëdhënës i policisë së Essex tha: Ne i erdhëm në ndihmë kolegëve tanë në Manchester Airports Group dhe shërbimin e ambulancës në Aeroportin Stansted pasi u thirrëm për një shqetësim për për shëndetin e dikujt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close