Lajme

Mes tyre edhe Tirana/ Artan Hoxha zbulon qytetet e ‘mbytura’ nga paratë e drogës

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka bërë një krahasim mes Tiranës dhe qyteteve të Kolumbisë dhe Ekuadorit, të cilat sipas tij janë identike.

“Ore identike, sikur i ka pjellë e njëjta mendje… Sikur i ka projektuar e njëjta dorë”, shkruan hoxha në Facebook.

Sipas tij ajo që i lidh edhe më shumë këto qytete janë ndërtimet e pafundme dhe të larta të ndërtuara me paratë e drogës.

Mes tyre edhe Tirana/ Artan Hoxha zbulon qytetet e 'mbytura' nga paratë e drogës

Postimi i Hoxhës:

Kur degjoj udheheqesin, qe u lodh per te na mbushur mendjen, se ka vendosur rregull dhe ka ndaluar ndertimet pa leje ne Tirane, me kujtohen vetem keto qyetet “motra” te Tiranes, ne Ekuador dhe Kolumbi…

Tirana, Bogota, Medellin, Guayaquil…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close