Categories Lajme

Gjykata ndryshon masën për 18 punonjësit e burgut të Fierit

Gjykata e Tiranës ditën e sotme ka ndryshuar masën e sigurisë për 18 punonjësit e burgut të Fierit të cilët më herët u lanë  në “arrest shtëpie” pasi akuzohen për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh.

Sipas njoftimit mësohet se Gjykata ka caktuar masën detyrim paraqitje ndaj 18 punonjësve të birgut dhe do të hetohen në gjendje të lirë.

Referuar dosjes dyshohet se Gerard Nonaj, Ervis Alliaj, Bashkim Meci, Eris Isufaj, Albi Rezhda, Dorjan Nukaj, Arbri Gjermeni, Enflor Hoxha, Florida Mata, Fatos Lika, Neritan Mataj, Mato Mataj, Ermal Licaj, Xheniana Buzi, Denisa Bendaj, Sidorela Vogli, Jonida Qato, Eduart Rrapaj, në bashkëpunim me njëri-tjetrin si dhe disa shtetas të tjere të dënuar, kanë kryer veprimtari të paligjshme, ndërsa janë konstatuar gjithsej 54 shkelje.

Nga hetimet është konstatuar se shkeljet kanë të bëjnë me favorizimet për dhënien e amnistisë, dhënie shtesë e ditëve të punës, vlerësime fiktive për sjellje të mirë etj.

Kujtojmë se pak ditë më parë një emision investigativ u zbulua një skandal në burgun e Fierit, ku punonjës të këtij institucioni kërkonin 600 euro  për “pastrimin” e dëshmisë së penalitetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME