Lajme

Një 40 vjeçar dyshohet se ka vrarë nënën dhe gjyshen, ngjarja në hetim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme (10 janar 2022).

Një 40 vjeçar nga Shkupi dyshohet se ka vrarë nënën e gjyshen e tij me mjet të mprehtë.

Ende nuk dihen motivet që kanë çuar në këtë ngjarje të rëndë.

“Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka kryer këqyrje në vendngjarje në një banesë në rrugën ‘Ruzveltova’ ku sipas informacioneve fillestare një 40 vjeçar i ka marrë jetën nënës dhe gjyshes. Për zbardhjen e ngjarjes, prokurori publik do të lëshojë urdhër për autopsi të të ndjerit, si dhe ekspertizë të të gjitha gjurmëve të konstatuara në vendngjarje”, thonë nga prokuroria.

Policia  ka konfirmuar rastin dhe njoftoi se 40 vjeçari tashmë është arrestuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close