Lajme

Peqin, Shoqërohet 34-vjeçari

Policia në Peqin ka ar restuar një 34- vjeçar pasi ishte në kërkim ndërkombëtar. Sipas policisë, bëhet fjalë për shtetasin me iniciale P.H., i cili a kuzohet për trafik d roge në Itali. Për 34-vjeçarin, gjykata e Brescias në Itali ka caktuar masën e sigurisë ar rest më b urg. Pas procedurave nga ana e policisë, ai do të ekstradohet në Itali.

Njoftimi i policisë: Specialistët për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të P aligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Peqin, pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe ar restuan përkohësisht, me qëllim ek stradimi drejt Italisë, shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar P. H., 34 vjeç, banues në Peqin.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Brescias, Itali, në datën 26.02.2020, i ka caktuar masën e sigurisë “Ar rest në b urg”, për v eprën p enale “T rafikimi i l ëndëve n arkotike”, parashikuar nga Kodi P enal italian

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close