Lajme

Po luanin dhe topi ra në shtëpinë ngjitur, fqinji qëllon me armë drejt 6 vjeçares dhe prindërve të saj

Një vajzë 6-vjeçare dhe prindërit e saj u qëlluan nga fqinj i tërbuar në Karolinën e Veriut, SHBA , pasi një top basketbolli ra në oborrin e tij.

Sipas raportimeve, e vogla Kinsley White u plagos së bashku me nënën e saj Ashley Hilderbrand dhe babain William White kur një person i armatosur hapi zjarr rreth orës 20:00 të së martës. Burri u zemërua sepse një top kërceu në oborrin e tij.

Babai u plagos rëndë duke u përpjekur të mbronte vajzën e tij. Fqinjët thanë se një grup fëmijësh po luanin basketboll dhe topi u hodh në oborrin e sulmuesit të dyshuar.

I dyshuari u zemërua, mori armën, vrapoi në rrugë dhe qëlloi një fqinj.

Më pas ai u kthye dhe filloi të qëllonte mbi familjen, përfshirë vajzën e vogël që kishte nevojë për qepje në fytyrë.

Babai është plagosur rëndë dhe ndodhet ende në spital. Thuhet se ai doli përpara për të mbrojtur fëmijët përpara se të godiste në shpinë.

“Ne as që e njohim burrin”, tha vajza për stacionin, duke shtuar: “Pse na qëllove mua dhe babin tim? Pse qëllove babanë e një fëmije?’

Nëna është plagosur nga një plumb dhe po shërohet në shtëpi me të bijën. Fqinjët thanë se i armatosuri vazhdoi të qëllonte derisa i mbaruan plumbat.

“Ai pa burrin dhe vajzën time dhe më tha: “Do të të vras”, tha gruaja.

Autoritetet thanë se Singletary, 24 vjeç, mbetet i lirë.

Ai u akuzua për katër akuza për tentativë vrasjeje të shkallës së parë, dy akuza për sulm me një armë vdekjeprurëse me qëllim për të vrarë ose për të shkaktuar lëndime të rënda dhe një akuzë për të qenë një kriminel në posedim të një arme zjarri.

Policia kërkon ndihmën e publikut për gjetjen dhe kapjen e të arratisurit, duke ofruar një shpërblim prej 1000 dollarësh.

“Dua t’u them njerëzve të qarkut Gaston – kjo lloj dhune nuk do të qëndrojë,” tha shefi i policisë në një deklaratë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close