Lajme

PS fiton bindshëm edhe Patosin! Fation Duro kryebashkiaku i ri

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Patosit, ku kandidati i Partisë Socialiste, Fatjon Duro, ka siguruar mandatin e tij të parë në krye të kësaj bashkie.

Ai ka fituar bindshëm me një diferencë prej 5500 votash nga rivalët e tij.

Duraj ishte në garë me kandidaten e “Bashkë Fitojmë”, Sofie Alushaj dhe atë të PD-së, Pranvera Rizaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close