Categories Lajme

Mbyllet numërimi i votave në Lushnje, Korçë, Gramsh dhe tre bashki të tjera, ja kush fitoi

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në Lushnjë, ku me fitore ka dalë Partia Socialiste.

Kandidatja e PS, Eriselda Sefa ka arritur të fitojë me shumicë votash prej 22402 në total, me një përqindje prej 62.64%.

Ndërkohë rivali i saj nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, Eduart Sharka ka siguruar vetëm 13362 vota, duke numëruar 37.36% të totalit.

Po ashtu në Librazhd, PS ka dalë me fitore ku kandidati Mariglen Disha ka marrë 74.45% ndërsa rivali i tij nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ Shefki Çota ka fituar vetëm 25.55% të totalit.

Një tjetër fitore ka marrë PS dhe në bashkinë Belsh, ku kandidati Arif Tafani ka marrë 50.23% të votave ndërsa ai i ‘Bashkë Fitojmë’ ka marrë 49.77%.

Fitore tjetër për socialistët ka qenë dhe bashkia e Roskovecit ku kandidati i PS, Majlinda Bufi ka marrë 52.52% të votave ndërsa ai i ‘Bashkë Fitojmë’ ka siguruar vetëm 47.48% të totalit.

Me rezultat pozitiv socialistët e mbyllën dhe në Korçë, ku kandidati Sotiraq Filo ka siguruar shumicën e votave me rreth 60% ndërsa nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, Ledina Alolli ka siguruar vetëm 39.37%.

Në listën e fitores, PS rendit pas rezultatit edhe bashkinë Gramsh ku ka kandidati Besion Ajazi ka siguruar 53% të shumicës me votë, ndërsa ai ‘Bashkë Fitojmë’ Hasim Çekrezi ka marrë vetëm 47.33%.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME