Categories Lajme

“Krejt zemrën ma ke hangër…”, Rama reagon pas fitores historike në Shkodër

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores historike që ka arritur Partia Socialiste në zgjedhjet e 14 Majit në Shkodër.

Teksa ka zgjedhur që urimin ta bëjë në dialektin shkodran, Rama ka postuar dhe videon e kandidatit tashmë fitues për Shkodrën, Benet Beci.

“Nadja e mir o Shkodër që krejt zemrën ma ke hangër… I LOVE YOU”, shkruan kryeministri Edi Rama në postimin e tij në rrjetet sociale.

Socialistët kanë arritur që të thyejnë bastionin historik të demokratëve, ndërsa Beci ka marrë rreth 10 mijë vota më shumë se kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë, Bardh Spahia.

PS ka triumfuar në shumicën e bashkive në të gjithë vendin, ndërkohë që Bashkë Fitojmë deri tani është shpallur fituese vetëm në 6 njësi të qeverisjes vendore.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen shtëpinë në bazë përpunimi droge, arrestohen babë e bir

Babë e bir janë arrestuar në Lushnje pasi akuzohen se e kishin kthyer shtëpinë në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzoi babanë për përdhunim, 15-vjeçarja rezulton e virgjër! Avokati: Ja pse gënjeu

Ekspertiza mjeko ligjore ka zbuluar se 15-vjeçarja nga Kavaja, e cila më parë kallëzoi babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në një tokë djerrë, plagosen burrë e grua

Një aksident është regjistruar dje në fshatin Godolesh të Elbasanit. Një automjet tip “Volkswagen” ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Furtunë në Elbasan, breshëri dëmton disa automjete

Elbasani është përfshirë mesditën e kësaj të shtune nga reshje të dendura shiu dhe breshëri.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autoriteti Kombetar i Veterinarise dhe Mbrojtjes se Bimeve mes drejtuesve të katër Drejtorive Rajonale takim në Qytetin e Vlorës

“Kush janë problematikat që hasim çdo ditë në terren dhe zgjidhja e tyre”, ishte tema…

LEXO ME SHUME