fbpx
Lajme

“Rrinin duke sharë me gishta, i shkarkuan kallashin”, flet daja i 32-vjeçarit që iu bë atentat 200 metra larg shtëpisë: Ja çfarë presim nga shteti

Daja i Klevis (Bledi) Kapllanit që iu bë atentat pranë banesës dy katëshe në Kavajë ka folur para mediave duke kërkuar nga shteti që të marrë masa për këto veprime pasi u vra një 32 vjeçar, i cili ka një fëmijë 2 muajsh në shtëpi. Në fjalën e tij, u shpreh se janë sharë me gishta dhe më pas i kanë shkarkuar kallashin në mes të natës dhe e kanë lënë të vdekur në mes të rrugës.

“Rrinin duke sharë me gishta. Një vend si këtu që ka shkurre dhe të zënë në pritë është e paramenduar, e kupton si shkon puna. Nga shteti presim që të jetë më vigjilent për këto gjëra, kur njerëzit kanë probleme, të marrin masa dhe ti paraprijnë këto gjëra. Se një çun 32 vjeç ka lënë një fëmijë 2 muajsh tek shtëpia dhe i shkarkojnë kallashin në mes të natës, është turp. Unë banoj në Tiranë, sot në mëngjes erdha këtu. E kanë gjetur të vdekur në mes të rrugës”, tha daja i Kapllanit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button