Lajme

Si u vrå biznesmeni në Laç? Sapo doli nga banesa, e qëlluan me breshëri kallåshnìkovi

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga at entati i ndodhur mëngjesin e sotëm në Laç, ku mbeti i vd ekur 54-vjeçari Rakip Rroli. Gazetarja Doriana Bezat, raporton për “BalkanWeb”, se vik tima dyshohet se është ruajtur nga atentatorët dhe sapo ka dalë nga banesa është që lluar me bres hëri kal lashnikovi. Ajo tha më tej, se policia ka disa persona të dyshuar lidhje me këtë ngjarje dhe ka shoqëruar në komisariat disa persona.

Pista kryesore që po hetohet deri më tani është ajo e konf likteve të mëparshme, pasi vik tima, Rakip Rroli, ishte përfshirë në një konflikt 10 vite më parë, ku së bashku me një person tjetër, lanë të pla gosur një 20-vjeçar.

Ndërkohë në vendngjarje ndodhen forca të shumta policie, të cilët kanë ngritur pika kontrolli në hyrjet dhe daljet e qytetit. Deri më tani, nuk ka raportime për makinë të djegur, një skemë kjo e përdorur nga atentatorët thuajse pas çdo vr asje të ndodhur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: