fbpx
Lajme

Telashet s’kanë fund për Meghan Markle/ I ati do dëshmojë kundër saj në gjyq

Meghan Markle dhe Princ Harry kanë qenë së fundmi në qendër të mediave. Siç edhe ju mund ta keni dëgjuar, çifti hoqi dorë nga rolet mbretërore për të qenë të pavarur financiarisht. Por tanimë, kjo nuk është e vetmja gjë që e shqetëson Meghan-in.

Së fundmi, mediat e huaja shkruajnë se babai i saj, do të dëshmojë kundër në gjyq. Kujtojmë se Meghan vitin e kaluar ngriti një padi kundër “Mail” për publikimin në mënyrë të paligjshme të një prej letrave të saj private me të atin. Në dokumentet ligjore të siguruara nga “The Telegraph” është konfirmuar se babai i Meghanit, Thomas Markle, do jetë pjesë e mbrojtjes së medias angleze, ndaj të cilës Dukesha e Sussex ka ngritur padi për shkelje të privatësisë, të drejtave të autorit dhe mbrojtjes së të dhënave. Duket se veprimet ligjore që Meghan mori kundër “Mail”, do të sjellin një përplasje akoma më të madhe mes saj dhe babit, pasi ky i fundit do jetë një dëshmitar i “Mail”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button