Lajme

U akuzuan për shpërdorim detyre në vrasjen e Pjerin Xhuvanit, gjykata rikthen në detyrë 6 policët e pezulluar

Gjykata e Apelit Durrës ka rikthyer sërish në detyrë 6 punonjësit e policisë së Elbasanit, të cilët u pezulluan me vendim gjykate pas kërkesës së prokurorisë së Elbasanit, e cila po heton dosjen e vrasjes së mjekut psikiatër Pjerin Xhuvani katër dite para zgjedhjeve.

6 policët në fjalë kanë qenë në detyrë ditën e vrasjes së mjekut  Pjerin Xhuvani në Elbasan Bëhet fjalë për Dedion Durakun, Pëllumb Biçakun, Erion Ballën, Erion Meçen , Donald Dedjen dhe Besmir Kadiun.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close