Categories Lajme

Aksidenti me dy vajza të vdekura, gjykata cakton arrest me burg për Arbër Tivarin që ndodhet në gjendje kome

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, ka vendosur masën e arrestit me burg për 26 vjeçarin, Arbër Tivari, i riu që mbeti në gjendje kome pas aksidentit të rëndë të ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ku vdiqën Silva Tom Gjergji dhe Roxhesa Klironimi të cilat ishin si pasagjere në makinën që drejtohen nga Tivari.

Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqsor Durrës, është regjistruar Çështja Penale Nr. 724 Akti, me objekt “Vleftësim i ligjshëm arresti dhe Caktim Mase e Sigurimi Personal ndaj shtetasit Arbër Tivari , i dyshuar për kryerjen e veprës penale të parashikuar nga Neni 290/4 Kodit Penal”.

Në përfundim të shyqrtimit, Gjykata e Rrethit Gjyqsor Durrës ka disponura me Vendim, ku ka vendosur:

Të pranojë kërkesën e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME