fbpx
Lajme

Vijon të rritet bilanci, Këto janë 12 vendet më të prekura në botë

Numri i viktimave nga COVID-19 ka tejkaluar 1 milion dhe ende nuk shihet ngadalësim i përhapjes së koronavirusit pavarësisht masave të ndërmarra nga autoritetet, në vende të ndryshme të botës.

Po ashtu  edhe numri i rasteve të reja vijon të jetë në rritje. Dymbëdhjetë vendet me numrin më të lartë të vdekjeve në të gjithë botën:

SHBA: 205,031 vdekje

Brazil: 142.058 vdekje

India: 95,542 vdekje

Meksikë: 76,430 vdekje

Mbretëria e Bashkuar: 42,090 vdekje

Itali: 35,851 vdekje

Peru: 32,262 vdekje

Francë: 31,744 vdekje

Spanjë: 31,411 vdekje

Iran: 25,779 vdekje

Kolumbia: 25,641 vdekje

Rusia: 20,299 vdekje

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button