Lajme

Vlorë/Digjen dy makina gjatë orëve të para të mëngjesit

Dy makina jane perfshire nga flaket gjate oreve te para te mengjesit te kesaj te diele ne qytetin e Vlores. Ngjarja eshte rregjistruar prane nje lokali ne afersi te tregut,prane nje shkolle 9 vjecare ne qytetin bregdetar.

Nga flaket eshte perfshire je mjet tip Wolsfagen dhe nje mjet tip Peugeot,qe ishin te parkuar shume prane njeri-tjetrit. Ne vendngjarje kane mberritur forca te shumta policie dhe zjarrfikese qe kane bere te mundur edhe shuarjen e zjarrit.

Dyshimet e para te policise edhe pse nga kjo e fundit mungon nje informacion zyrtar,mbeten ato te nje zjarri te qellimshem ne nje prej automjeteve ,ndersa makina tejeter te kete marre flake per shkak te afersise dhe faktit se te dyja makinat ishin parkuar prane.

Informacion paraprak nga policia:

Më datë 04.11.2018, në orën 04:05, në lagjen “Lef Sallata” në parkim në anë të rrugës ka marrë flakë automjeti tip “Volkswagen” në pronësi të një kompanie transporti por nën përdorimin e një shtetaseje, i cili është djegur plotësisht.

Si rezultat i flakëve është djegur edhe një mjet tjetër ngjitur me të tip “Renault” në pronësi të shtetasit V.M, i cili është dëmtuar pjesërisht.

Po kryhen hetimet për përcaktimim e shkakut të rënies së zjarrit.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close