Categories Lajme

Vlorë/Digjen dy makina gjatë orëve të para të mëngjesit

Dy makina jane perfshire nga flaket gjate oreve te para te mengjesit te kesaj te diele ne qytetin e Vlores. Ngjarja eshte rregjistruar prane nje lokali ne afersi te tregut,prane nje shkolle 9 vjecare ne qytetin bregdetar.

Nga flaket eshte perfshire je mjet tip Wolsfagen dhe nje mjet tip Peugeot,qe ishin te parkuar shume prane njeri-tjetrit. Ne vendngjarje kane mberritur forca te shumta policie dhe zjarrfikese qe kane bere te mundur edhe shuarjen e zjarrit.

Dyshimet e para te policise edhe pse nga kjo e fundit mungon nje informacion zyrtar,mbeten ato te nje zjarri te qellimshem ne nje prej automjeteve ,ndersa makina tejeter te kete marre flake per shkak te afersise dhe faktit se te dyja makinat ishin parkuar prane.

Informacion paraprak nga policia:

Më datë 04.11.2018, në orën 04:05, në lagjen “Lef Sallata” në parkim në anë të rrugës ka marrë flakë automjeti tip “Volkswagen” në pronësi të një kompanie transporti por nën përdorimin e një shtetaseje, i cili është djegur plotësisht.

Si rezultat i flakëve është djegur edhe një mjet tjetër ngjitur me të tip “Renault” në pronësi të shtetasit V.M, i cili është dëmtuar pjesërisht.

Po kryhen hetimet për përcaktimim e shkakut të rënies së zjarrit.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Shfaqet “Guximi” në Vlorë! Filmi është pritur mire dhe salla e kinemasë ka qenë e mbushur plot kryesisht të rinj vlonjatë

Në ambientet e Pallatit të Kulturës Labëria në Vlorë , mbrëmjen e djeshme është shfaqur…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lushnje\Dhunoi të bijën dhe e kanosi me thikë, arrestohet 58-vjeçari

Policia tha se pas njoftimit se një shtetase 19 vjeçe ishte dhunuar fizikisht dhe ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK kërkon dënimin me 25 vite burg për Gjergj Cukalin

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 25 vite burg të Gjergj Cukalit, i njohur…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Durrës/“Arrest në burg” për 5 shtetas dhe vijon puna për kapjen e 2 shtetasve të tjerë

DVP Durrës/Finalizohet pas 1 viti hetime me metoda proaktive, operacioni policor i koduar “Tjetërsimi”. Operacioni…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Elseid Hysaj dhe vjehrri ngecin brenda Ferrarit në flakë, frikë për mbrojtësin e Kombëtares

Aventurë e frikshme për Elseid Hysaj dhe vjehrrin e tij. Ndërkohë që të dy gjendeshin…

LEXO ME SHUME