Lajme

Vlorë, Shoqërohen 10 persona, arrestohet Edison Begaj

Forca të shumta RENEA dhe FNSH kanë zbarkuar në Lungomare të Vlorë, ku kanë a rrestuar Edison Begajn dhe një tjetër, si dhe kanë shoqëruar së paku 10 persona. Personat e arrestuar kanë qenë të armatosur, ndërsa e shkuara e tyre lidhej me botën e krimit.

Së fundmi janë publikuar edhe pamjet nga aksioni i RENEA dhe FNSH, ku shihen ekspertët e k riminalistikës teksa fotografojnë një çantë të zezë mbi një tavolinë. Kujtojmë se një nga të a rrestuarit e RENEA-s është edhe Edison Begaj. Ky fundit, është një emër i panjohur për policinë. Atij iu bë a tentat rreth dy javë më parë ku arriti të mbijetonte. Begaj, është a rrestuar edhe më herët nga policia, ku a kuzohej për trafikim të d rogës dhe a rmëve, ndërsa njihej dhe si subjekt i OFL.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: