Categories Lajme

Lezhë,5 të arrestuar. Policia jep detajet

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë/Vihen në pranga 5 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Goditet një rast i prerjes së paligjshme të pyjeve, sekuestrohen 15 m3 dru pa dokumentacion. Sekuestrohen gjithashtu edhe një sasi qymyri pa dokumentacion përkatës.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mirditë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. B., 54 vjeç, banues në Mirditë, pasi u konstatua në aksin rrugor “Rrëshen-Rrubik”, duke transportuar me kamion, 15 m3 dru zjarri pa dokumentacionin përkatës. Kamioni dhe sasia e druve u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
Po nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mirditë u referuan materialet në Prokurori dhe ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. P., 47 vjeç, banues në Mirditë, pasi është konstatuar duke djegur qymyr. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 kamionë me qymyr pa dokumentacion përkatës.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kurbin kanë ndaluar me iniciativë shtetasin S. A., 27 vjeç, banues në Kurbin, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë kanë kapur dhe ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim E. C., 19 vjeç, banues në Lezhë, të cilin Gjykata e Lezhës, në muajin gusht 2022, e ka dënuar me 1 muaj burgim, për veprën penale “Vjedhja”.

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

A. N., 36 vjeç, banues Lezhë, pasi është kapur duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur;

B. K., 21 vjeç, banues në Kurbin, pasi është kapur në Laç, duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Qendra “Vizioni i Gjelber”, në kuadër të Ditës Ndërkombetare të Egjiptianëve të Ballkanit, realizoi një takim të hapur

Qendra “Vizioni I Gjelber” , ne kuader te Dites Nderkombetare te Egjiptianeve te Ballkanit, realizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME