Categories Lajme

Makina përfshihet nga flakët në autostradën Lushnjë-Rrogozhinë / Shpëton familja me vajzën e vogël

Një makinë tip “Benz” e cila po udhëtonte në autostradën Lushnjë-Rrogozhinë është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Në mjetin ku udhëtonte një çift bashkëshortësh me vajzën e tyre është vënë re nga drejtuesi i mjetit që në pjesën e përparme të makinës të dalë tym.

Menjëherë ai ka hapur krahun dhe sapo ka zbritur, makina është përfshirë nga flakët të cilat janë hapur me shpejtësi duke përfshirë të gjithë makinën.

Fatmirësisht të tre personat të cilët udhëtonin në këtë mjet nuk pësuan lëndime. Edhe pse ndërhynë forcat zjarrfikëse nuk mundën të shpëtonin nga djegia totale mjetin. Nga hetimet e para dyshohet se shkak ka qenë një defekt në rrjetin elektrik të mjetit i cili nga mbinxehja është përfshirë nga flakët.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

‘Metamorfoza’, arrestohet vëllai i Enver Stafukës, të rrëmbyerit dhe të zhdukurit në 2015

Policia e Shtetit ka arrestuar edhe Naim Stafukën, pjesë e operacionit “Metamorfoza” ku me kërkesë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Media italiane: Rërë e butë, ujë i kristaltë dhe peizazhe që të lë pa frymë i shijoni në plazhet e Shqipërisë

Media italiane “Skyscanner” ka vlerësuar plazhet e Shqipërisë duke ftuar turistët që t’i kthejnë sytë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Marrëveshja për pensionet me Italinë: Ja si bëhet llogaritja e kontributeve

Ratifikimi i marrëveshjes së rëndësishme për pensionet me shtetit italian ishte tema e ditës në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kapet 27-vjeçari që kultivoi kanabis në pyll

Një 27-vjeçar me iniciale A.B. në fshatin Rehovë të Skraparit u arrestua për kultivim të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kallëzohet shefi i Komisariatit të Lezhës, Dyshohet se ngacmoi agjenten e krimeve

Kallëzohet për ngacmim seksual shefi i Komisariatit të Lezhës Agim Hoxha. Dyshohet se Hoxha ka…

LEXO ME SHUME