Categories Lajme

Mashtruan biznesmenin për t’i marrë 35 mijë €. Arrestohen tre “zyrtarët , në kërkim organizatori

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Replay” janë vënë në pranga 3 persona, të cilët prezantoheshin si zyrtarë të lartë me qëllim mashtrimin për të përfituar shuma monetare.

Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi për veprën penale “Mashtrimi”, i 34-vjeçarit Afrim Radici, banues në Librazhd, 41-vjeçari me iniciale Gezim Çelanji banues në Skrapar, dhe 22-vjeçari me iniciale Qazim Vata banues në Kukës.

Ata kanë tentuar të mashtrojnë një biznesmen, për të përfituar shumën 35 000 Euro, duke u prezantuar si zyrtarë të lartë të institucioneve, me emra të ndryshëm.

Në vijim të veprimeve u shpall në kërkim 40-vjeçari me iniciale Florian Gjergji, i dyshuar si organizator i kësaj skeme mashtrimi. Vijon puna për kapjen e Florian Gjergjit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 automjete dhe 5 aparate celulare.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME