Categories Lajme

Mbi 5 vite burg për çiftin shqiptar, akuzohen për trafikimin e 105 kilogramëve kokainë

Një shqiptar 45-vjeçar dhe një kosovare 34-vjeçare të dy me banim në Zvicër, ishin arrestuar në Stabio më 15 Prillin e kaluar. Ata janë gjetur me 105 kilogramë kokainë. Më 15 prill, rojet kufitare në Stabio ndaluan dy makina të drejtuara për në Itali.

Në makinën e njërit prej tyre të fshehur nën një sedilje, agjentët gjetën pesëmbëdhjetë kilogramë kokainë.  Shkalla e pastërtisë së kokainës ishte afër 90%.
Megjithatë, ishte vetëm një pjesë.

Kështu tha 34-vjeçarja. Rrëfimet e vërtetuara më pas nga hetimet, falë të cilave u konstatua se sasia totale e kokainës së trafikuar prej tyre që nga 2021 arrinte në 105 kilogramë. 45-vjeçari, me precedentë penalë në Itali, pretendon se ka luajtur një rol margjinal në krahasim me gruan.

Prokurorja publike Pamela Pedretti i ka dërguar të dy në gjyq. Çifti do të dalë para gjykatës në fund të muajit prill. Gjykata e kryesuar nga gjyqtari Marco Villa do të përbëhet gjithashtu nga vlerësues të betuar. Prokuroria do të kërkojë dënime mbi pesë vjet burg. Gjobat që të dy të pandehurit filluan të paguanin paraprakisht.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME