Categories Lajme

“Më përbuzte, nuk më linte me gruan…”, dëshmia e 58-vjeçarit që masakroi kunatën me sëpatë

Tefik Tashi nuk ka shfaqur pendesë për krimin makabër që kreu mesditën e së mërkurës në fshatin Kusarth të Elbasanit. Ai ka dëshmuar se e vrau me vetëdije kunatën e tij 44-vjeçare Alma Qevani. Detajet i përcjell gazetari Fatos Salliu mëngjesin e kësaj të enjteje në një lidhje live me Klan News.

“Bashkëshortja e Tefik Tashit, Etleva Qevani është shprehur se gjithçka nisi kur ajo me motrën e saj ishin në arë, ndërkohë që ai ka telefonuar për të pyetur se ku ndodheshin. Por viktima në këtë rast nuk e ka ngritur e telefonin dhe ky ka qenë shkaku që është nxehur. Ai ka rrëmbyer sëpatën, ka shkuar në drejtim të tyre duke e goditur pa mëshirë”.

“Në polici ai është shprehur se prej kohësh kishin grindje mes tyre, se kunata e përbuzte, se ditën e djeshme nuk i kishin gatuar, se motrën e saj e shfrytëzonte duke e përdorur në punë të ndryshme dhe së fundmi nuk po e linte që të qëndronte bashkë me të. Pra të gjitha këto konflikte familjare ishin zanafilla që përfundoi në tragjedi”, raporton gazetari.

Pasi u godit me sëpatë në mes të rrugës nga kunati i saj, 44-vjeçarja Alma Qevani u dërgua në spital, por plagët e marra ishin tejet të rënda dhe ndërroi jetë. Pas ngjarjes autori u largua në fshatin Bradashesh, që ndodhet pranë. Ai u arrestua pasi u pikas nga autoritetet policore duke vrapuar me sëpatën me vete e duart e gjakosura.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME