Categories Sport

Merr fund agonia për Michael Schumacher, kampioni është çuar në këmbë

Michael Schumacher, para 5 vitesh pësoi një aksident të tmerrshëm në një pistë skish. Prej shumë kohësh 7-herë kampioni i Formula 1 dergjet në shtrat.

Por së fundmi “Daily Mail” raporton se Schumacher ka bërë përmirësime në javët e fundit e madje thuhet dhe se ai është çuar në këmbë.

Po sipas “Daily Mail”Schumacher nuk qëndron më i shtrirë në krevat dhe se agonia për të ka marrë fund. Gjithashtu mësohet se trajtimi i tij kushton më shumë se 55 000 euro në javë dhe se ai vazhdon të qëndrojë në shtëpinë e tij në Gland të Zvicrës.

Nëse Michael Schumacher arrin ta marrë plotësisht veten, ku i dihet ndoshta një ditë mund ta shohim edhe në pistën e garave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME