Categories Sport

Messi e turpëron por portieri do të flejë me fanellën e tij

Portieri i Curachao-s, u turpërua nga Lionel Messi që i shënoi 3 herë në fitoren 7-0 të Argjentinës ndaj ekipit modest të Karaibeve por aq ky fakt nuk e ka ndalur numrin 1 të bëjë një gjest që ndoshta tifozët do t’ia përmendin gjatë.

Në fund të ndeshjes, të 23 lojtarët e skuadrës vendase e rrethuan atorin e 100 golave me Argjentinën, por ai e ndërroi fanellën me gardianin Eloy Room i cili deklaroi:

“Pas ndeshjes ai më tha se bëra disa pritje të mira. Nuk do ta heq fanellën e tij as kur të fle gjumë, madje do ta vesh çdo natë. E donin edhe shokët e skuadrës por isha unë njeriu me fat që e futi në çantë”.  

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME