Categories Lajme

Mjeku Pëllumb Pipero shtrohet me urgjencë në QSUT

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero, është shtruar me urgjencë në QSUT. Bëhet me dije se Pipero ka shfaqur probleme të insultit cerebral trombotik (kur një enë gjaku që mban oksigjen dhe lëndë ushqyese për trurin, bllokohet, apo mpiksje gjaku, duke mosfurnizuar trurin me oksigjen).

Në ambientet e QSUT kanë shkuar dhe kolegët e tij për t’i dhënë ndihmën e parë. Pipero aktualisht po vijon të marrë kurimin në spital.

Pipero u bë popullor në kohën e pandemisë kur dilte vazhdimisht për t’u dhënë këshilla qytetarëve si të përballonin Covid-in.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME