Categories Lajme

Mocioni me debat për “McGonigal”, Kryeministri Rama i pranishëm në Kuvend pas disa javësh mungesë

Sot pritet një seancë e gjatë maratone, e cila është parashikuar të zgjasë rreth 24 orë, ku kryeministri Edi Rama do të japë sqarimi për këtë skandal.

Kujtojmë që kryeministri Rama sot është i pranishëm, ndërkohë që kishte disa javë që nuk ishte prezent edhe pse është kërkuar nga opozita.

Sot i pranishëm në Kuvend është edhe ish kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë PD është kundër bashkimit të tre çështjeve në një të vetëm, ashtu siç ka kërkuar opozita.

Konferenca e Kryetarëve tha Nikolla ka vendosur që mocioni me debat, diskutimi për komisionin hetimor dhe interpelanca janë bashkuar në një të vetme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME