Categories Lajme

VIDEO/ Qeni shpëtohet pas 23 ditësh nën rrënojat e tërmetit në Turqi

Një qen husky është shpëtuar pas 23 ditësh i bllokuar nën një ndërtesë dykatëshe të shembur më 6 shkurt në Turqi.

Alex u shpëtua nga rrënojat në Antioki në provincën Hatay nga ekipet e shpëtimit pasi e dëgjuan atë ndërsa vazhdonin të kërkonin zonën, pas tërmeteve vdekjeprurëse që vranë të paktën 50,000 njerëz në Turqinë jugore dhe Sirinë veriore.

Hatay është një nga provincat më të goditura.

Në videon e shpëtimit, ekipi përpiqet të shpëtojë Aleksin, i cili mbeti nën rrënoja për 23 ditë dhe gjëja e parë që bëri kur u shpëtua: lëpiu fytyrën e shpëtimtarit të tij.

Qeni është dërguar në spitalin fushor HAYTAP, ku ka marrë mjekim. Ai ishte i rraskapitur dhe kishte humbur peshë por ishte në gjendje të mirë shëndetësore, raportuan mediat turke.

Një nga vullnetarët, Osman Polat tha për median turke Oda TV: “Ishte vërtet një mrekulli.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME