Categories Lajme

Momenti kur një qytetar përleshet me 3 persona, të cilët donin t’i rrëmbenin makinën (VIDEO)

Një rrugë e qetë në Konektikat u shndërrua në një ndeshje argëtuese të Mundjes Botërore, kur një pronar i guximshëm shtëpie u përlesh me një grup prej katër hajdutësh makinash – dhe i mbajti ata të mos i rrëmbenin makinën e tij.

 

Beteja midis hajdutëve të pacipë dhe banorit të guximshëm që i përballoi i vetëm u kap e gjitha në videon e mbikëqyrjes në shtëpi të publikuar nga policia në Rocky Hill, një periferi e Hartford.

Pamjet tregojnë një burrë që vrapon me shpejtësi në rrugë, me një celular në vesh, teksa hap derën e një automjeti të kuq të parkuar dhe futet brenda.

Rreth 10 sekonda më vonë, një burrë vrapon, me sa duket nga shtëpia, dhe e tërheq zvarrë hajdutin nga sedilja e shoferit, duke e kapur atë dhe duke i shqyer xhaketën e hajdutit mbi kokë.

“Dil nga këtu!” bërtet banori ndërsa lufton me hajdutin.

“Kush mendon se je?”

Në një moment, hajduti u duk se fitoi, duke goditur me grusht banorin ndërsa ai u gjunjëzua në tokë, por pronari shumë më i gjatë e hodhi hajdutin mbi supe, duke e ngritur në ajër, tregojnë pamjet e postuara në faqen e departamentit të policisë në Facebook.

Ky ishte rasti kur një burrë i dytë vrapoi në rrugë dhe e goditi pronarin e shtëpisë disa herë në kokë dhe gjoks.

Disa sekonda më vonë, dy burra të tjerë vrapojnë dhe i bashkohen sulmit përpara se një grua të dëgjohet duke bërtitur: “Po thërras policët!”

Më pas, hajdutët u kthyen drejt një mjeti me ngjyrë të errët që priste në rrugë dhe u larguan me shpejtësi.

Pronari i shtëpisë u trajtua më vonë në një spital, tha policia.

“Faleminderit Zotit që nuk u lëndua seriozisht. Ne po shohim shumë nga këto incidente në të gjithë shtetin dhe vendin ku njerëzit po ndërhyjnë, dhe i dyshuari mund të ketë një armë”, tha Rocky Hill Police Sgt. Jeffrey Foss-Rugan për NBC Connecticut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME