Categories Sport

Mposhti sportisten turke në Kick Boks,Vlonjatja Ilda Lelo mbron për herë të dytë titullin kampion bote

Ilda Lelo ka vazhduar me sukseset në Kick Boks. Vlonjatja ka mbrojtur titullin kampion bote për peshën 62.5 kg.

Titulli WKU World për femra është mbrojtur nga sportistja shqiptare e Flamurtarit në pallatin e sportit në Vlorë, ndërsa ka mposhtur pas 5 raunde sportisten Turke Tugba Gyl Bozkya.

Ilda Lelo ka fituar me pikë pas 5 raunde të zhvilluara duke mbrojtur kështu për herë të dytë titullin kampion bote. Emocione të cilat kanë qenë të shumta në ring nga vetë sportistja, por edhe të pranishëm.  Në ring janë dhuruar emocione edhe në ndeshje të tjera si Edi Shehaj e sportistë të tjerë ndërsa Gjyzeljano Jskuoi ka fituar tiullin ËKU Albania por arritja madhështore ishte titulli kampion bote nga Ilda Lelo.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME