Categories Sport

Mundet Elbasani nga Vëllaznimi në miqësore

Elbasani e nis vitin me humbje. Verdheblutë zhvilluan një përballje miqësore ditën e sotme përballë ekipit të Vëllaznimit të Gjakovës në kompleksin sportiv “Shefqet Lamçja”. Pas një pjese të parë pa raste dhe gola, kosovarët e startojnë të dytën me gol, teksa ia dalin të kalojnë në avantazh pas një goditjeje dënimi të gjuajtur mjeshtërisht nga Dushi.

Verdheblutë bëjnë përpjekjet e tyre për të barazuar shifrat, por nuk ia dalin dot, duke dalë nga fusha të mundur. Në fund të ndeshjes, trajneri Elvis Kotorri u shpreh se skuadra ka nevojë për merkato dhe kanë piketuar dy-tre lojtarë që mund t’i bashkohen ekipit gjatë muajit janar. Këtë sezon elbasanasit luajnë për mbijetesë në Kategorinë e Parë.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME