Categories Lajme

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur i Teatrit dhe Estradës Vlorë, Qirjako Sava

Lajm i trishte!

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirenjohur i Teatrit dhe Estrades Vlore, Qirjako Sava. Pjesetar qe nga themelimi i ketij institucioni, qe la gjurme me krijimtarine dhe interpretimet e tij te spikatura. Per merita te veçanta ai eshte vleresuar me titujt “Qytetar Nderi i Vlores” nga Keshilli i Bashkise dhe “Naim Frasheri” nga Presidenti i Republikes.

Ngushellime te sinqerta familjes! Mirenjohje dhe respekt per jeten e kontributin e tij! U prehte ne paqe!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME