Categories Lajme

Ndahet nga jeta Petrit Metushi ikona e monofonise shqiptare

Nga Viktor Avdiaj : Zeri i fuqishem i monofonise dhe kenges Labe Petrit Metushi u nda nga jeta disa orë me parë në fshatin Vergo të Delvinës. Ai e përjetësoi emrin e tij me disa interpretime të rralla duke i kënduar plages së emigimit etj. E paharruar mbetet kenga venë me këmb e vin pa kokë dedikuar ikjes masive te shqiptarëve ne Europë pas viteve 90. Petrit Metushi do te kujtohet si nje zë hyjnor i cili pasqyroi realitetin dhe fuqinë qe ka kënga Labe.Ai eshte vlerësuar me titullin Naim Frashëri nga Presidenti i republikes si dhe disa cmime të tjera në nivel lokal dhev kombëtar .

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME