Categories Lajme

Ndërtimet pa leje në Patok, arrestohet drejtori i IMT-së Kurbin, pezullohen të gjithë inspektorët

Një hetim i nisur për ndërtimet pa leje në zonën e Patokut por edhe abuzimet me gërryerjen e shtratit të Lumit Mat dhe marrjes së inerteve në mënyrë të paligjshëm ka vënë në pranga drejtorin e IMT në Kurbin si dhe ka çuar në pezullimin e të gjithë inspektorëve.

Hetimet u kryen nga prokurori Sabri Kastrati, ku dyshohet se drejtori i IMT Kurbin dhe inspektorët akuzohen për shpërdorim detyre pasi nuk kanë vepruar duke lejuar ndërtimet pa leje.

Gjithashtu masa “arrest shtëpie” është dhënë edhe për drejtorin e postës, Flor Gjini, i cili më herët ka mbajtur postin e ish drejtorit të IKMT-së Lezhë.

Nuk dihen ende detaje te tjera nga operacioni, ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e abuzimeve të bëra në Inspektoratin Vendor të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e Kurbinit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME