Categories Bota, Lajme

Nëna e re nga Suedia vdes pas ndërhyrjes së shumëfishtë estetike në klinikën turke

Një 33-vjeçare nga Suedia ka ndërruar jetë pas ndërhyrjeve estetike në disa pjesë të trupit. Nëna e re dëshironte që me anë të operacioneve të arrinte atë që besonte se ishte “trupi i ëndrrave”.

“The Sun” shkruan se viktima e identifikuar vetëm si Jeanette, kishte arritur që të kontaktonte me familjen pak pasi kreu operacionet. Ajo u kishte thënë se procedura që zgjati tre orë, kishte shkuar “mirë”.Por pasi është kthyer në dhomën e hotelit, Jeanette nisi të ndjente të përziera, dhimbje në këmbë dhe u shtri për t’u rikuperuar.

E reja u shtri të flinte pranë të dashurit, por kur ai u zgjua, e gjeti atë të ftohtë dhe të paaftë të reagonte. Grupet e emergjencës e shpallen atë të vdekur.

Sipas “The Sun”, 33-vjeçarja kishte udhëtuar nga Suedia drejt Turqisë për procedurat, dhe raportohet se ishte zhvendosur në një tjetër klinikë në momentet e fundit.

Të afërmit gjithashtu pretendojnë se ishte lënë të dilte nga spitali vetëm shtatë orë pas procedurës, kur në fakt kishte paguar për 48 orë kujdes pas operacionit.

Familja e saj ka marrë sërish trupin e ndjerës në Suedi. Ajo u varros në fundjavë në Slättåkra pranë Halmstad.

Nga ana tjetër, policia turke është duke hetuar vdekjen e Jeanette por zbulimet e bëra deri tani mbrohen nga konfidencialiteti dhe nuk janë publikuar.

Një i afërm i të ndjerës tha për mediat suedeze: “Ata dyshojnë se kishte bllokim arteriesh, sipas simptomave që kishte kur u kthye në hotel, por ende nuk janë konfirmuar”.

Një i afërm i Jeanette tha se familja ishte përpjekur ta bindte të hiqte dorë nga operacionet.

“Ne shpresojmë që historia e Jeanette të dëgjohet nga të gjitha ato vajza që mendojnë të bëjnë diçka të ngjashme. Edhe pse është e tmerrshme ndoshta me vdekjen e saj Jeanette mund të shpëtojë jetë të tjera”, tha i afërmi./m.j  

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U konfliktuan fizikisht dhe dëmtuan dhomat e zhveshjes pas ndeshjes, procedohen penalisht 4 futbollistët

U konfliktuan fizikisht dhe dëmtuan ambientet e dhomave të zhveshjes, pas përfundimit të ndeshjes së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I ati i vrau nënën, vajza e Gjyljeta Ukella prin protestën me qindra qytetarë në Kosovë

Organizatat e shoqërisë civile në Pejë zhvilluan një marshim protestues paqësore në shenjë revolte ndaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kukës,Identifikohet dhe procedohet penalisht autori i dyshuar i një rasti zjarrvënieje në fshatin Tejmollë

Kukës,Identifikohet dhe procedohet penalisht autori i dyshuar i një rasti zjarrvënieje në fshatin Tejmollë. Specialistët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Ra nga çatia, humb jetën punëtori shqiptar në Itali

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën pasditen e djeshme në Itali, si pasojë e një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U arrestua vetëm pas vdekjes së 24-vjeçares, gjykata merr vendimin për shoferin e dehur që aksidentoi 6 anëtarët e familjes

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Jetmir Dacin, i…

LEXO ME SHUME