Categories Lajme

Njoftim/Sot në orë 13:00-14:00, në hollin e Teatrit “Petro Marko”, do të kryhen homazhe për aktorin dhe regjisorin e mirënjohur Qirjako Sava

Sot, e shtune dt.24 nentor ora 13:00-14:00, ne hollin e Teatrit “Petro Marko”, do te kryhen homazhe per percjelljen per ne banesen e fundit te aktorit dhe regjisorit te mirenjohur Qirjako Sava. Gjithe te afermit, miqte, koleget, qytetare dhe artdashesit vlonjat do te kene mundesi per ti bere nderimet e fundit ketij personaliteti te artit vlonjat, nder pionieret e krijimit te Estrades dhe Teatrit profesionist te Vlores!

V.O. Shfaqja e planifikuar per sot ne teater anullohet, per te vazhduar neser sipas programit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e biznesmenit Edmond Papa, Gjykata e Tiranës refuzon kërkesën e dy autorëve të dyshuar për gjykim të shkurtuar

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Andrew Bodes dhe Albano Velos,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sekuestrohen pasuri me vlerë 300 mijë euro në Tiranë! Ja kujt i përkasin

Një pasuri me vlerë 300 mijë euro është sekuestruar, pasi dyshohet se e kanë burimin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet për shpërdorim detyre, pezullohet efektivi në Vlorë

Pezullohet efektivi në Vlorë. Mësohet se nënkomisari me inicialet M.Q., akuzohet për shpërdorim detyre. “Agjencia…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

N*do në Durrës, turisti përfundon në Polici

Një turist është bërë lajm në Durrës dhe ka shqetësuar komunitetin. Me çantë pas shpine,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajduti vjedh çantat dhe paratë nga makina e turistit në Vlorë, arrestohet 36-vjeçari

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe…

LEXO ME SHUME