Categories Lajme

Nuk fitoi dot bashkinë, por PS në Himarë merr shumicën e Këshillit Bashkiak

Në bashkinë e Himarës, Partia Socialiste ka fituar këshillin bashkiak. Sipas të dhënave nga KQZ në këtë bashki ka përfunduar numërimi i 36 kutive në total.

Nga këto të dhëna rezulton se Partia Socialiste ka marrë 9 mandate, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 mandate, ndërsa Partia Demokratike 1 mandat.

Gjithashtu nga një mandat kanë Partia Socialdemokrate (PSD), Aleanca Progresiste (LZHK), Aleanca Arbnore Kombëtare (AAK) dhe Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen (MEGA).

Kujtojmë se Jorgo Goro i PS humbi përballë Fredi Belerit, kandidat i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, në një kohë kur ndodhet në burg për blerje votash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME